Przyrodoznawcy Kobieta Jak radzić sobie z bólem barków

Jak radzić sobie z bólem barków

| | 0 Comments | 08:00

Ból barków – jak sobie z nim radzić?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z problemem bólu barków. Jest to dolegliwość, która może dotknąć każdego niezależnie od wieku czy trybu życia. Przyczyn tego schorzenia jest wiele, a jedną z najczęstszych jest siedzący tryb pracy oraz brak aktywności fizycznej. Jednak istnieją sposoby na złagodzenie lub nawet całkowite pozbycie się bólu w tej części ciała. W tym artykule dowiesz się, jak radzić sobie z bólem barków i zapobiec jego powstawaniu.

Ćwiczenia rozciągające

Bardzo ważnym elementem w walce z bólem barków są regularne ćwiczenia rozciągające mięśnie ramion i klatki piersiowej. Dzięki nim poprawimy elastyczność tkanek miękkich oraz uelastycznimy stawy ramiennego pasa. Najprostszym ćwiczeniem jest unoszenie ramion do góry i przeciąganie ich za głowę tak długo, aż poczujemy napięcie w okolicach klatki piersiowej.

Kolejnym skutecznym ćwiczeniem jest rotacja ramion – wykonaj kilka obrotów rękoma naprzemiennie do tyłu i do przodu. Pamiętaj, aby wykonywać te ćwiczenia powoli i płynnie, bez nagłych ruchów.

Jeśli ból barków jest już dość silny, warto skorzystać z masażu mięśni ramion oraz klatki piersiowej. Można to zrobić samodzielnie przy użyciu piłeczki tenisowej lub specjalnego wałka do masażu tkanek głębokich.

Zmiana pozycji siedzącej

Jedną z najczęstszych przyczyn bólu barków jest długotrwałe siedzenie w nieprawidłowej pozycji. Warto więc zadbać o odpowiednio dostosowane krzesło biurowe – musi ono zapewniać wsparcie dla pleców oraz umożliwiać swobodne poruszanie się ramionami i szyją.

Ponadto należy unikać pochylania się nad biurkiem czy laptopem – lepiej ustawić monitor na wysokości oczu i trzymać go prosto przed sobą. Co jakiś czas warto też wstać od biurka i rozciągnąć ciało poprzez kilka prostych ćwiczeń rozciągających.

Dieta bogata w witaminy

Niektóre badania sugerują, że niedobór witamin może mieć wpływ na nasze stawy i mięśnie, co może prowadzi

Related Post