Przyrodoznawcy Dom Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji domowej

Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji domowej

| | 0 Comments | 09:18

Każdy wie, że klimatyzatory muszą być regularnie czyszczone, aby działały sprawnie i długo. Jednak nie każdy jest świadomy środków ostrożności i środków wymaganych do czyszczenia i odymiania jednego. W rzeczywistości większość ludzi boi się lub waha się przed czyszczeniem swoich systemów klimatyzacji, ponieważ myślą, że jest to niezwykle techniczne zadanie. Ale tak nie jest! W tym wpisie na blogu podzielimy się kilkoma podstawowymi informacjami o tym, jak można łatwo i bezpiecznie wyczyścić domowy system AC. Utrzymywanie klimatyzacji w czystości sprawi, że będzie ona działać wydajniej i zmniejszy ryzyko rozwoju pleśni wewnątrz przewodów. Czytaj więc dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o czyszczeniu i odgrzybiania domowej klimatyzacji.

Jak często wykonuje się odgrzybianie klimatyzacji?

Klimatyzatory są zazwyczaj czyszczone i odymiane raz na dwa lub trzy lata. Częstotliwość zależy od użytkowania systemu, a także od lokalizacji i klimatu regionu, w którym zainstalowany jest AC. Im bardziej zanieczyszczone jest otaczające środowisko, tym częściej należy czyścić i odgrzybiać system AC. Najlepszym sposobem na poznanie właściwego harmonogramu czyszczenia systemu AC jest sprawdzenie go u producenta. Dostawca usług czyszczących będzie również w stanie powiedzieć, kiedy system AC powinien być czyszczony i odfiltrowany w oparciu o ich doświadczenie z wieloma różnymi systemami AC.

Ile kosztuje czyszczenie klimatyzacji w domu?

Koszt czyszczenia klimatyzacji zdecydowanie nie należy do najtańszych domowych napraw czy usług. Należy jednak pamiętać, że jest to inwestycja na przyszłość. Im bardziej będziesz konserwować swój AC, tym dłużej będzie działał. Średnia opłata za czyszczenie i odgrzybianie waha się od 250 do 450 dolarów. Może jednak różnić się od stanu do stanu, miasta do miasta, a nawet od wykonawcy do wykonawcy. Istnieją pewne firmy, które oferują czyszczenie AC za niższą cenę, ale należy być bardzo ostrożnym wobec nich. Firmy te mogą nie używać odpowiednich środków chemicznych do czyszczenia systemu (co może być szkodliwe dla innych części AC), lub mogą nie robić tego prawidłowo (co nie zapewni odpowiednich wyników). Dlatego zawsze upewnij się, że wybierasz właściwego wykonawcę i jesteś gotowy zainwestować w zdrowie i długowieczność swojego AC.

Co ile przegląd klimatyzacji w budynku?

Czyszczenie i odgrzybianie systemu klimatyzacji jest zazwyczaj częścią regularnej usługi serwisowej świadczonej przez firmę zajmującą się regularnym serwisowaniem AC. Tak więc czyszczenie i odgrzybianie są zawarte w rocznej umowie serwisowej. Jeśli zamawiasz firmę do rocznego serwisowania AC, możesz oczekiwać, że uwzględni ona czyszczenie i odymianie w ogólnym koszcie. Ale jeśli zatrudniasz wykonawcę tylko do czyszczenia i odymiania, będziesz musiał zapłacić osobną kwotę. Inspekcja przeprowadzona przez wykonawcę w czasie czyszczenia i odymiania będzie obejmować inspekcję kanałów, dmuchawy, cewek parownika i filtrów powietrza (jeśli są dostępne). Sprawdzą również połączenia elektryczne oraz wentylatory. Są to podstawowe rzeczy, które należy sprawdzić podczas każdego corocznego serwisu. W zależności od stanu systemu i jego komponentów, technik może również zasugerować kilka innych napraw. Więc upewnij się, że pytasz technika o wszystko, co możesz chcieć wiedzieć o ich ustaleniach.

Ile kosztuje roczny przegląd klimatyzacji?

Koszt rocznej inspekcji klimatyzacji będzie się różnił w zależności od typu klimatyzacji, która jest zainstalowana w Twoim domu. Niektóre klimatyzatory mają dostępne filtry powietrza, które można łatwo wyczyścić, podczas gdy inne mają niedostępne filtry powietrza. Typ klimatyzacji Roczny koszt inspekcji klimatyzacji Standardowa klimatyzacja 200-500$ Split AC 300-500$ Okno AC 250-350$. Jeśli Twój AC wykazuje oznaki zużycia i trudno jest wyczyścić lub uzyskać dostęp do jego komponentów, koszt inspekcji będzie wyższy niż te wymienione powyżej. Możesz również uzyskać oszacowanie online, jeśli chcesz wynająć profesjonalną firmę do tej pracy.

Jak długo trwa odgrzybianie klimatyzatora?

Po procesie czyszczenia i odgrzybiania, odgrzybianie systemu może trwać 2-3 godziny. Jeśli system jest mocno zanieczyszczony, wtedy może to potrwać jeszcze dłużej. Stan systemu można sprawdzić monitorując ciśnienie w kanałach (będzie ono wynosić od 30 do 40 psi). Podczas czyszczenia systemu nie uruchamiaj dmuchawy, ani jednostki AC. Zamiast tego otwórz wszystkie drzwi i okna, aby chemikalia czyszczące mogły być rozprowadzane bardziej równomiernie w całym domu. Należy również trzymać zwierzęta domowe i dzieci z dala od kanałów AC.

Jak dbać o klimatyzację w domu?

Oto kilka szybkich wskazówek, które pozwolą utrzymać Twój AC w dobrym zdrowiu: Utrzymuj kanały AC w czystości – Powietrze w Twoim domu najpierw przechodzi przez kanały AC, a następnie przez system AC. Jeśli kanały są zatkane brudem, kurzem i zanieczyszczeniami, nie będą w stanie skutecznie oczyścić powietrza. Dlatego ważne jest, aby utrzymać je w czystości. Można to zrobić, czyszcząc je raz w roku. Używaj właściwych filtrów – Filtry powietrza są istotną częścią każdego systemu AC. Pomagają one utrzymać powietrze w czystości i wolne od alergenów. Upewnij się, że sprawdzasz instrukcję obsługi swojego systemu AC, aby wiedzieć, jakiego typu filtrów należy użyć; w przeciwnym razie możesz użyć standardowego filtra AC dostarczanego przez większość firm sprzątających.

Jaki rodzaj osuszacza powietrza do klimatyzacji dla domu?

Osuszacze klimatyzacji występują w różnych formach i rozmiarach. Możesz wybrać jeden odpowiednio w zależności od wielkości domu, ilości wilgoci w powietrzu i innych czynników. Poniżej wymieniono niektóre z najczęstszych typów klimatyzatorów używanych do osuszania:

– Klimatyzatory ewaporacyjne – Te AC są również nazywane klimatyzatorami sorpcyjnymi. Wykorzystują one specjalny materiał zwany osuszaczem (zwykle jest to materiał syntetyczny, taki jak krzemionka lub zeolit) do usuwania wilgoci z powietrza.

– Klimatyzatory z obrotowym bębnem – Są to obracające się jednostki w kształcie bębna, które montuje się w kanałach. Wykorzystują one siłę odśrodkową do usuwania nadmiaru wilgoci z powietrza.

– Osuszacze natryskowe – osuszacze te rozpylają w powietrzu kropelki wody. Te kropelki wody są adsorbowane przez cząsteczki kurzu i tworzą grudki, które opadają, gdy stają się ciężkie.

– Osuszacze membranowe – Są one najczęstszym typem osuszaczy stosowanych w klimatyzatorach. Wykorzystują one specjalny materiał (zwykle polimer) do usuwania wilgoci z powietrza.

Jak wygląda odmulanie klimatyzacji?

Kiedy zdecydujesz się na czyszczenie i odgrzybianie swojego AC, wykonawca czyszczenia najpierw dokona inspekcji i określi stopień zanieczyszczenia. Sprawdzi, czy kanały i wnętrze AC są czyste, czy nie. Jeśli uznają je za czyste, nie będą zalecać czyszczenia ani odymiania. Jeśli stwierdzą, że kanały lub wnętrze jednostki AC jest silnie zanieczyszczone kurzem i innymi alergenami, oczyszczą kanały i spryskają wnętrze AC specjalnym środkiem chemicznym. Ten środek chemiczny zabije mikroby i inne szkodliwe organizmy (w tym pleśń) rosnące wewnątrz AC. Po zakończeniu czyszczenia i odfiltrowania klimatyzacji, pozostawiamy w domu świeższe i czystsze środowisko. Teraz, gdy włączysz AC, będziesz mógł cieszyć się nie tylko chłodniejszym, ale także czystym i zdrowym powietrzem.

Teraz, gdy już wiesz jak ważne jest czyszczenie i odfiltrowanie twojego AC, mamy nadzieję, że będziesz pamiętał o powyższych punktach. Oprócz zapewnienia, że oddychasz czystym i zdrowym powietrzem, pomoże to również przedłużyć żywotność twojego AC. Warto więc raz na dwa lub trzy lata spróbować oczyścić i odgrzybić klimatyzację i cieszyć się czystym powietrzem i chłodniejszym domem.

Related Post